Warning: include_once(//configuration.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '//configuration.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php5/lib/pear') in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3
Witamy na stronie Gminy Żelechlinek
logo BIP

Przeżyli ze sobą 50 lat i więcej …

zlote045

Dziewięć małżeńskich par świętowało w sobotę 21 listopada 2015 roku Złote Gody. Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania Dostojnych Jubilatów z naszej gminy Medalem za długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim, które przeżyły 50 lat w trwałym związku.

Więcej…

Sukces młodych sportowców

dsc08917

W poniedziałek 27 października 2015 r. w Tomaszowie Maz. odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2014 / 2015. Na imprezę, której organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy
w Tomaszowie Maz. zaproszono wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu tomaszowskiego. W podsumowaniu wzięły udział delegacje  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żelechlinku. Nasze szkoły, od wielu lat plasują się w ścisłej czołówce w klasyfikacji międzygminnej zajmując odpowiednio: szkoła podstawowa chłopcy - II miejsce, dziewczęta – II miejsce; gimnazjum chłopcy – V miejsce, dziewczęta – II miejsce.

 

 

Remont elewacji kościoła

DSC 0614W ostatnim czasie wszyscy byliśmy świadkami remontu kościoła pw. Św. Bartłomieja Apostoła, prowadzonego od frontowej strony. Jak pokazały szczegółowe oględziny remont ten był konieczny nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim ze względu na zagrożenie parafian uczęszczających do świątyni. Mury wieży były popękane w pionie, co niosło za sobą konieczność napraw i montażu dodatkowych umocnień w postaci drutów zatopionych w fugi cegieł.  

Więcej…

KGW Karolinów na VIII Powiatowym Konkursie Kiszenia Kapusty w Budziszewicach

kapusta003Gmina  Budziszewice wraz ze Starostwem Powiatowym w Tomaszowie Maz. już po raz ósmy była organizatorem  Powiatowego Konkursu Kiszenia Kapusty, który tradycyjnie odbył się  w sali OSP w Budziszewicach 14 listopada 2015 r.W tym roku Gminę   Żelechlinek reprezentowało KGW  Karolinów. W konkurencji szatkowania Anna Jędrychowicz, Mirosława Saj i Maria Kubicz. W występie artystycznym promującym kapustę dodatkowo wystąpiły Panie Ewa Wojtysiak, Marianna Kowalska, Agnieszka Matysiak, Marta Janeczek. Jak co roku w konkursie  udział wzięło 10 reprezentacji KGW z Powiatu Tomaszowskiego.

Więcej…

Klub Seniora na wycieczce po Ziemi Łowickiej.

lowicka024Cudze chwalicie swego nie znacie… Tak można podsumować wyprawę na jaką udały si e Panie z Klubu Seniora działającego przy Gminnym Domu Kultury w Żelechlinku. Dotychczas Gminny Dom Kultury organizował wycieczki  dla Klubu poza teren Województwa Łódzkiego, co związane było z trudami podróży i ograniczonym czasem zwiedzania. Okazuje się, że wcale nie trzeba wyjeżdżać zbyt daleko, aby zobaczyć coś ciekawego,  pięknego i zabytkowego. Tym bardziej, że warto poznać region , w którym się żyje,  zanim ruszy się na podbijanie świata? . Pomimo iż Seniorki z naszej gminy widziały już „ kawałek  świata” , zdecydowały, że tym razem będzie to wyprawa do naszych sąsiadów. W dniu 8 października 2015 r. 16 osobowa grupa Pań  wyruszyła na wycieczkę  trasą Nieborów – Maurzyce- Arkadia – Łowicz.

Więcej…

Żyj z cukrzycą

zelechlinek herb gif wwwStowarzyszenie Aktywni dla Gminy Żelechlinek zaprasza na spotkanie Żyj z cukrzycą poświecone osobom zmagającym się z chorobą cukrzycy. Podczas spotkania prelekcję wygłosi Pani Alicja Szewczyk specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego, ponadto uczestnicy spotaknia będą mieli okazję zapoznać się z kuchnia dedykowaną ludziom chorym na cukrzyce.

Więcej…

Odznaka Honorowa dla Wójta Gminy Żelechlinek

odznaczenie003Kilkudziesięciu  samorządowców z województwa łódzkiego oraz innych regionów kraju odznaczonych zostało przez ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu. Wśród wyróżnionych znalazł się Wójt Gminy Żelechlinek Bogdan Kaczmarek.
Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, ustanowiona w czerwcu 2015 roku, jest wyróżnieniem nadawanym za szczególne osiągnięcia w pracy w samorządzie, za udział w pracach legislacyjnych, związanych z wprowadzaniem i reformowaniem samorządu terytorialnego w administracji polskiej i organizacjach międzynarodowych czy też za pracę naukową, badawczą  i dydaktyczną na rzecz samorządu.

Więcej…

Więcej artykułów…

Ta strona używa plików Cookies. Więcej informacji o plikach cookies można znaleźć Polityka prywatności.

Zrozumiałem i akceptuję