Warning: include_once(//configuration.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '//configuration.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php5/lib/pear') in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3
Witamy na stronie Gminy Żelechlinek
logo BIP

Zawody spławikowe o Puchar Wójta Gminy Żelechlinek

wedkarskie010Zbiornik wodny w Józefinie położony na skraju gminy Żelechlinek od wielu lat stanowi doskonałą przynętę dla osób uprawiających wędkarstwo, amatorsko czy też bardziej profesjonalnie. Dobre położenie i dogodny dostęp do brzegu sprawiają, że od wielu lat ze zbiornika sukcesywnie korzystają wędkarze zrzeszeni w Kole Policyjnym Polskiego Związku Wędkarskiego w Skierniewicach oraz w Wędkarskim Klubie Sportowym „Aura”
w Skierniewicach.

Więcej…

KGW Karolinów na X Powiatowym Święcie Ziemniaka w Brzustowie

kartofle008„ Dziś do Brzustowa przez dzionek  cały
Będą się różne ziemniaki zjeżdżały
Powód nie jest byle jaki
Dzisiaj wybory mają ziemniaki…”

Więcej…

Dożynki Prezydenckie - Spała 2015

dozynki010Od kilkunastu lat co roku we wrześniu w Spale  odbywają się Dożynki Prezydenckie gromadzące rolników z całej Polski.  W tym roku obchody tego święta  przypadły  na dzień 12 -13 września 2015 r.  Jak co roku w Dożynkach Prezydenckich udział miała nasza Gmina, wystawiając stoisko promocyjne w centrum Spały. Tym razem Gminę Żelechlinek reprezentowały Panie z KGW Żelechlin. Święto gromadzące nie tylko rolników  z całej Polski ma swoją historię. Przypomnieć należy ,że organizował je   w Spale w latach 1927-1938 Prezydent Ignacy Mościcki. Po 62 latach, w 2000 roku reaktywował tę tradycję prezydent Aleksander Kwaśniewski.  W latach 2006-2008 dożynki w Spale miały charakter regionalny. Od 2009 r. roku powrócił do nich Prezydent Lech Kaczyński, Prezydent Bronisław Komorowski uczestniczył w Dożynkach Prezydenckich 2 razy. Prezydent Andrzej Duda jest piątym  prezydentem, który przyjechał do Spały  na ogólnopolskie Święto Plonów. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się już w sobotę jarmarkiem i  konkursem na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wieńce oceniała Pani Prezydentowa.

Więcej…

Sesja Rady Gminy

zelechlinek_herb_gif_wwwZapraszam na XV Sesję Rady Gminy Żelechlinek, która odbędzie się dnia 29 września 2015 r. (wtorek) o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Gminnego Domu Kultury w Żelechlinku.

 

Więcej…

Żelechlińskie kobiety w marszu po zdrowie

nordic002Działające od 5 lat Stowarzyszenie „Aktywni dla Gminy Żelechlinek” nie zaprzestaje działalności na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności. W niedzielę 20 września „Aktywni” zaprosili na I Rajd Nordic Walking pt. „Marsz po zdrowie”. Cel imprezy to promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej, a także integracja osób w różnym wieku.

Więcej…

KGW Karolinów na Łódzkim Jarmarku Wojewódzkim 2015

jarmark012Tegoroczny Jarmark Wojewódzki  - „ Mikser Regionalny Łódzkie 2015”, wreszcie, po długiej przerwie  powrócił na ulicę Piotrkowską. Przez trzy ostatnie lata odbywał się w różnych miejscach, jednak żadnego nie można porównać  z fantastycznym klimatem ulicy Piotrkowskiej. Impreza odbywała się w  dniach 05- 06 września na odcinku od Placu Wolności do Pasażu Schillera. Podczas Jarmarku ogłoszono  konkurs kulinarny „Folk Food Design” przeznaczony dla Kół Gospodyń Wiejskich  uczestniczących w Mixerze Regionalnym.
W tym roku na Jarmarku Wojewódzkim Gminę Żelechlinek reprezentowało KGW Karolinów, prezentując na swoim stoisku kuchnię regionalną.

Więcej…

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół w Żelechlinku

rokszkolny025Inauguracja roku szkolnego  2015/2016 rozpoczęła się mszą świętą w parafialnym kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Łowicki Ks. Prof. Andrzej Franciszek Dziuba. Po mszy  świętej uczniowie, przedstawiciele władz oraz instytucji państwowych złożyli kwiaty pod pomnikiem  poległych w obronie ojczyzny. Następnie orkiestra dęta poprowadziła gości, uczniów, nauczycieli  i rodziców do hali sportowej na dalszą część uroczystości.
Otwarcia uroczystości dokonała Dyrektor Szkoły Irena Kostrzewa. Powiedziała m. in.: „Uczestniczymy  w historycznej chwili. Wybór szkoły na wojewódzką inaugurację to dla naszej gminy i społeczności szkolnej zaszczyt i wielkie wyróżnienie. To również promocja gminy i szkoły w powiecie i województwie”.

Więcej…

Więcej artykułów…

Ta strona używa plików Cookies. Więcej informacji o plikach cookies można znaleźć Polityka prywatności.

Zrozumiałem i akceptuję