Warning: include_once(//configuration.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '//configuration.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php5/lib/pear') in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3
Witamy na stronie Gminy Żelechlinek
logo BIP

Z rewizytą w Parzęczewie

Uroczyste obchody Dni Parzęczewa były okazją do spotkania z mieszkańcami zaprzyjaźnionej gminy.
W niedzielą 17 lipca br., dość liczna delegacja z Żelechlinka, udała się do oddalonej o blisko 90 km Gminy Parzęczew, aby poznać  jej kulturę i panujące tam obyczaje. Oprócz orkiestry dętej i władz samorządowych pojechali mieszkańcy sołectw Lesisko, Bukowiec  i przede wszystkim Chociszewa, za sprawą którego doszło do nawiązania współpracy.

Więcej…

Spotkanie Noworoczne Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Żelechlinek

W dniu 30 stycznia 2011 r. Gminny Dom Kultury w Żelechlinku zorganizował spotkanie noworoczne dla wszystkich działaczek i działaczy z terenu gminy. W spotkaniu udział wzięło 11 Kół Gospodyń Wiejskich (78 osób) aktywnie działających na terenie Gminy Żelechlinek oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Żelechlinek Bogdan Kaczmarek, Sekretarz Gminy Aneta Michniewska, Skarbnik Gminy Jadwiga Kaczmarek, Radny Powiatu Stanisław Kaczmarek, Radna Gminy Żelechlinek Urszula Makowska oraz Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Żelechlinku Grażyna Susik. Z uwagi na wciąż jeszcze trwający okres świąteczny dzieci i młodzież zrzeszona w Kole Teatralnym przy GDK wystawiła jasełka bożonarodzeniowe.

Więcej…

Spotkanie noworoczne w Świetlicy Wiejskiej w Lesisku

DSC_0665W dniu 9 stycznia  2011 r. o godz. 14:00 w Świetlicy Wiejskiej w Lesisku obyło się spotkanie noworoczne, w którym uczestniczyli mieszkańcy sołectw Lesisko, Bukowiec i Chociszew. Spotkanie rozpoczęło się Jasełkami w wykonaniu dzieci i młodzieży z Koła Teatralnego działającego przy Gminnym Domu Kultury w Żelechlinku. Wspomnieć tutaj należy, że 10–ro dzieci biorących udział w jasełkach to mieszkańcy tychże sołectw. Na spotkanie przybyło ok. 80 osób (dorosłych, młodzieży i dzieci) oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Bogdan Kaczmarek wraz z małżonką i Dyrektor GDK w Żelechlinku Grażyna Susik. Po występach Wójt Gminy złożył wszystkim obecnym życzenia noworoczne, następnie wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie z  KGW Lesisko i Bukowiec.  Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, łącząc co najmniej trzy pokolenia, gdyż uczestniczyły w nim dzieci,  młodzież oraz  mieszkańcy wymienionych  sołectw.

Więcej…

Spotkania noworoczne

DSC_0651Jak na każdy styczeń przystało, wszędzie odbywają się spotkania noworoczne, na których wszyscy snują plany na cały nowy rok, i życzą  sobie i innym, ich pełnej i pomyślnej realizacji. Pierwsze takie spotkanie w naszej gminie zostało zorganizowane przez Gminny Dom Kultury w Żelechlinku w dniu 03.01.2011 r. dla członków Klubu Seniora w Żelechlinku oraz dzieci i młodzieży czynnie biorących udział w zajęciach organizowanych przez dom kultury. Spotkanie rozpoczęło się Jasełkami w wykonaniu dzieci i młodzieży z Koła Teatralnego działającego przy GDK.  Po występach wszyscy złożyli sobie życzenia noworoczne.  Wstępnie ustalono również plan działań na bieżący rok. Seniorzy zaplanowali wiele ciekawych działań. Jako pierwsze, które ma być zrealizowane niebawem będzie  wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi. Nasza zdolna młodzież ośmielona sukcesem, jakie odniosła prezentując Jasełka Bożonarodzeniowe, również planuje kolejne przedstawienia. Jasełka przygotowywane były z myślą  o wigilii środowiskowej w GDK, gdzie spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem, dlatego też młodzież wystąpi jeszcze podczas spotkania noworocznego PSL w Żelechlinku w dniu 06.01.2011 r. , na spotkaniu noworocznym mieszkańców sołectw: Lesisko, Bukowiec, Chociszew w Świetlicy Wiejskiej w Lesisku w dniu 09.01.2011 r.  i na spotkaniu noworocznym KGW w GDK w Żelechlinku w dniu 30.01.2011 r.

Więcej…

79 miejsce w rankingu WSPÓLNOTY

http://www.wspolnota.org.pl/images/wspolnota.gif Miło nam poinformować, że w rankingu gmin przeprowadzonym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „WSPÓLNOTA” wydanego 18 grudnia 2010 roku, nasza gmina uzyskała 79 miejsce. Jest to dla naszej gminy bardzo duże wyróżnienie ponieważ znaleźliśmy się na tle powiatu tomaszowskiego jedynie za gminą Ujazd, a w województwie łódzkim na 4 miejscu.
Z rankingu wynika, że wydatki inwestycyjne na jednego mieszkańca w naszej gminie wynoszą 424,17 zł.

Ta strona używa plików Cookies. Więcej informacji o plikach cookies można znaleźć Polityka prywatności.

Zrozumiałem i akceptuję