Warning: include_once(//configuration.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '//configuration.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php5/lib/pear') in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3
Witamy na stronie Gminy Żelechlinek
logo BIP

Honorowi Obywatele Gminy Żelechlinek

sesja007W piątek 26 czerwca 2015 r. Rada Gminy Żelechlinek po raz pierwszy przyznała tytuł Honorowego Obywatela Gminy Żelechlinek. Otrzymały go cztery osoby. Ich zasługi wobec gminy są oczywiste i nie wymagają uzasadnienia. Są to Pani Marianna Magiera zam. Żelechlinek, Pan Władysław Słomka zam. Koluszki, Pan Stanisław Kaczmarek zam. Żelechlinek oraz Pan Bogdan Wrzeszcz zam. Piotrków Trybunalski.

Więcej…

KGW Bukowiec na Sobótkach w Smardzewicach

sobotki060Piękna polska tradycja Nocy Świętojańskiej przetrwała w naszym regionie do dziś. Podtrzymuje ją i kultywuje przy współudziale Powiatu Tomaszowskiego   Gmina Tomaszów Maz. wraz z innymi gminami od kilkunastu lat. W tym roku Powiatowe Sobótki w Smardzewicach odbyły się 20 czerwca 2015 r. na terenach łąk nadpilicznych.  Gminę Żelechlinek reprezentowało po raz pierwszy w konkursie na „Najładniejszy wianek sobótkowy”  KGW Bukowiec w składzie: Małgorzata Michalska, Renata Rochala, Krystyna Kaczmarek, Małgorzata Kędzierska i Małgorzata Majewska.

Więcej…

KGW Sokołówka na Powiatowym Konkursie Ubijania Masła w Lubochni

maslo014Już po raz kolejny w Gminie Lubochni odbył się Powiatowy Konkurs Ubijania Masła, w którym uczestniczyła reprezentacja Gminy Żelechlinek. Tegoroczny konkurs odbył   się  13 czerwca  2015 r. na stadionie w Lubochni. Celem organizowanego co roku konkursu jest ocalenie od zapomnienia produktu regionalnego jakim jest swojskie masło- produkt o wysokich walorach odżywczych i zdrowotnych.

Więcej…

Miodobranie w Żelechlinku

miodobranie027W kalendarz imprez kulturalnych w Gminie Żelechlinek na stałe wpisało się już święto Miodobrania. Uroczystość ta po raz pierwszy została zorganizowana w 2008 roku. Od tego czasu w czerwcu każdego roku do Żelechlinka tłumnie zjeżdżają pszczelarze z całego województwa. I tak było tym razem.

 

Więcej…

I miejsce KGW Lesisko na Powiatowym Konkursie Potraw Regionalnych w Czerniewicach

gotowanie004Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych w Czerniewicach to jedna z najstarszych imprez o zasięgu powiatowym gromadząca przedstawicielki KGW z wszystkich gmin powiatu. XIV już konkurs kulinarny odbył się  31 maja 2015  w zabytkowym parku w  amfiteatrze letnim w Czerniewicach . W konkursie uczestniczyło 9 reprezentacji z terenu powiatu, oraz  Gmina Czerniewice, która  nie brała udziału w konkurencji.

 

Więcej…

VIII Powiatowe Miodobranie

zaproszenie na slup copyZapraszamy na VIII Powiatowe Miodobranie w Żelechlinku, które odbędzie sie już 14.06 (niedziela) tradycyjnie na Scenie Letniej.

 

 

 

Więcej…

Wybory do Izb Rolniczych

zelechlinek herb gif www31 maja rolnicy z terenu Gminy Żelechlinek wybierali dwóch przedstawicieli do Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. To bardzo ważne dla całego środowiska wydarzenie. Izby rolnicze to jeden z najważniejszych elementów systemu demokratycznego ustroju rolnego. Od wielu lat wybory do izb rolniczych nie cieszą się jednak popularnością wśród rolników.

 

Więcej artykułów…

Ta strona używa plików Cookies. Więcej informacji o plikach cookies można znaleźć Polityka prywatności.

Zrozumiałem i akceptuję