Warning: include_once(//configuration.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '//configuration.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php5/lib/pear') in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3
Witamy na stronie Gminy Żelechlinek
logo BIP

Wojewódzkie Święto Ludowe w Żelechlinku

sl06717 maja br. Na Scenie Letniej w Żelechlinku, odbyło się Wojewódzkie Święto Ludowe Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ruch Ludowy świętował tego dnia swoje 120 lecie, na które przybyło 26 pocztów sztandarowych organizacji wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Uroczystości rozpoczęły się  przemarszem z centrum Żelechlinka na Mszę Świętą w Kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku.   Następnie członkowie i sympatycy Ruchu Ludowego na czele z pocztami sztandarowymi przemaszerowali na miejsce części oficjalnej uroczystości- Scenę Letnią w Żelechlinku, gdzie przy akompaniamencie Orkiestry Dętej odśpiewano Hymn Narodowy.

Więcej…

Spotkanie z przedsiębiorcami!

sp013W dniu 27 marca 2015 r. w Gminnym Domu Kultury w Żelechlinku odbyło się spotkanie przedstawicieli podmiotów gospodarczych z terenu naszej gminy. Mimo szerokiego kręgu zaproszonych, w spotkaniu wzięło udział około 30 przedsiębiorców. Mogliśmy również gościć Panią Ewę Bernacką Zastępcę Dyrektora Biura WFOŚiGW w Łodzi oraz Pana Arkadiusza Szymańskiego Zastępcę Dyrektora Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Przybyli goście przedstawili ogólne zasady wspierania podmiotów gospodarczych w ramach działania reprezentowanych instytucji.

Więcej…

KGW Naropna na XII Powiatowym Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych w Będkowie.

palmy2052Choć do Świąt Wielkanocnych jeszcze daleko od dawna widać już wiosnę, która zbliża się do nas dużymi krokami, budząc w zawrotnym tempie ze snu zimowego wszystko co żyje. Wiadomo, że jak wiosna to również zbliżające się Święta Wielkanocne. A jak Wielkanoc, to oczywiście tydzień wcześniej- Palmowa Niedziela. Tradycją stało się już, że każdego roku Gmina Żelechlinek bierze udział w Powiatowym Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych organizowanych przez Gminę Będków. W tym roku, konkurs taki odbył się w Domu Ludowym w Wyknie, gdzie  spotkały się reprezentacje wszystkich gmin powiatu  tomaszowskiego.

Więcej…

Warsztaty plastyczne „ Palmy i pisanki wielkanocne”

palmy057Wiosna coraz bliżej, piękna słoneczna pogoda, słychać ptaki, które powróciły obwieszczając  to przecudnymi trelami.  Wszystko w oszołamiającym tempie budzi się do nowego życia. W takim wiosennym nastroju, co roku czekamy na Święta Wielkanocne, które przypominają nam o zwycięstwie  życia nad śmiercią. Tydzień przed Wielkanocą, w Niedzielę Palmową  wszyscy udajemy się do kościoła z palmami.  Zgodnie z tradycją przygotowujemy dekoracje świąteczne, w których dominują pisanki wykonywane w dzisiejszych czasach bardzo różnymi technikami.

Więcej…

Spotkanie informacyjne z zakresu przyznawania płatności bezpośrednich w latach 2015- 2020

arimrBiuro Powiatowe ARIMR w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Żelechlinek na spotkanie informacyjne z zakresu przyznawania płatności bezpośrednich w latach 2015- 2020 oraz działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 realizowanych w Biurze Powiatowym ARiMR.

Więcej…

Dzień Babci w Radwance

noworoczneradwanka029

W dniu 24 stycznia 2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Radwance odbyło się spotkanie noworoczne  dla mieszkańców sołectw Radwanka i Czerwonka połączone z  Dniem Babci i Dziadka. Inicjatorami  byli mieszkańcy w/w sołectw. Spotkanie miało charakter wielopokoleniowy, wnuczęta przyprowadziły na nie swoich dziadków. Otwarcia dokonała Przewodnicząca Rady Gminy – Mirosława Pasik, składając wszystkim życzenia noworoczne.

Więcej…

KGW Żelechlin na VIII Powiatowych Ostatkach w Łaznowie

ostatki057

Grupę wspierał Wójt Gminy Żelechlinek- Bogdan Kaczmarek wraz z małżonką oraz Dyrektor GDK w Żelechlinku – Grażyna Susik. Impreza ta ma na celu zachowanie od zapomnienia tradycji i zwyczajów zapustowych jakie panowały w naszym regionie.

Więcej…

Więcej artykułów…

Ta strona używa plików Cookies. Więcej informacji o plikach cookies można znaleźć Polityka prywatności.

Zrozumiałem i akceptuję