Warning: include_once(//configuration.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '//configuration.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php5/lib/pear') in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3
Witamy na stronie Gminy Żelechlinek
logo BIP

Ostatki w Świetlicach Wiejskich w Gminie Żelechlinek.

ostatki2003Karnawał to czas na zabawę, który należy wykorzystać przed długim 40 dniowym postem.  W naszym kraju zgodnie z tradycją tuż przed wielkim postem odbywają się zabawy i imprezy nazywane „ ostatkami”.  Te pierwsze to wędrówki grup „przebierańców” od domu do domu, domagających się poczęstunku  i datków.

Więcej…

Zwrot podatku akcyzowego

390-big

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
informuje:
Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej
powinien zbierać faktury VAT

Więcej…

Pierzawka w Lesisku

pierzawka018

Styczeń to miesiąc w którym dzień trwa bardzo krótko, a długie zimowe wieczory często w dobie dzisiejszych czasów spędzane są przez nas  przed telewizorem. Zanim pojawiło się naszym życiu to „magiczne pudełko”, które kradnie nam codziennie wiele czasu, nasi przodkowie mieli  o wiele ciekawsze pomysły    na aktywne spędzanie wolnego czasu, pomimo braku energii elektrycznej Wieczory zimowe spędzane przez nasze babcie i dziadków wyglądały zupełnie inaczej.

Więcej…

Spotkanie Noworoczne Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Żelechlinek

noworoczne017

18 stycznia 2014 r. w  Gminnym Domu Kultury w Żelechlinku spotkały się wszystkie  Panie zrzeszone w kołach Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Żelechlinek. Organizatorem VI  Spotkania Noworocznego był Gminny Dom Kultury w Żelechlinku.

Więcej…

Wyjątkowy Jubileusz w Żelechlinie.

100009

W dniu 14 grudnia 2014 roku w naszej gminie odbyła się niecodzienna uroczystość. Swoją 100. rocznicę urodzin obchodził Pan Stanisław Borysławski z Żelechlina. Na to wyjątkowe spotkanie  do Świetlicy Wiejskiej w Żelechlinie przybyła cała rodzina  Jubilata oraz Wójt Gminy Żelechlinek- Bogdan Kaczmarek,  Kierownik USC- Anna Kabat, Ks. Prałat Paweł Jurek, przedstawiciele służby zdrowia z Jackiem Cimanowskim, orkiestra dęta działająca przy OSP w Żelechlinku, przyjaciele i sąsiedzi.

Więcej…

Wigilia środowiskowa

wigilia001

Święta  Bożego Narodzenia są najbardziej oczekiwanym  i radosnym wydarzeniem każdego roku, na które wszyscy bez względy na wiek czekamy. Stało się już tradycją  w naszej gminie, że w tym wyjątkowym czasie oczekiwania na Boże Dziecię,  zwracamy swoją uwagę na najstarszych mieszkańców naszej gminy. Z myślą właśnie o nich narodziła się przed wielu laty inicjatywa organizacji spotkań wigilijnych dla Seniorów.

Więcej…

Warsztaty plastyczne w Naropnej

warsztaty042

W dniu 6 grudnia 2014 r. w Domu Ludowym w Naropnej odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce  bożonarodzeniowej. W warsztatach udział wzięło 22 dzieci  wraz z rodzicami. Uczestnicy  uczyli się wykonywać bombki świąteczne trudną metodą decupage. Pomimo, iż nie należy to do łatwych rzeczy, dzieci z zaangażowaniem i z wypiekami na twarzy wykonywały swoje prace przy niewielkiej pomocy rodziców.

Więcej…

Więcej artykułów…

Ta strona używa plików Cookies. Więcej informacji o plikach cookies można znaleźć Polityka prywatności.

Zrozumiałem i akceptuję