Warning: include_once(//configuration.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '//configuration.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php5/lib/pear') in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3
Witamy na stronie Gminy Żelechlinek
logo BIP

KGW Czerwonka na Pierzawce w Rzeczycy

pierzawka003

W Gminie Rzeczyca już po raz czternasty  odbył się  Powiatowy Konkurs  Darcia Pierza.  Pierzawka w tym roku odbyła  się dnia 28 listopada 2014 r.  w Gminnej Środowiskowej  Hali Sportowej w Rzeczycy. Gminę Żelechlinek  w konkursie darcia pierza reprezentowało KGW Czerwonka . Udział  w konkursie wzięły  Panie: Teresa Pietrzyk, Lucyna Jarząb i Emilia Białek, które to wytrwale przez  ok 2 godz.  zmagały się z piórkami, których ubywało powolutku. Jest to jeden z bardziej pracochłonnych i żmudnych konkursów podczas, którego trzeba wykazać się anielską cierpliwością oraz  kondycją fizyczną.

Więcej…

KGW Bukowiec na VII Powiatowym Konkursie Kiszenia Kapusty w Budziszewicach

kapusta015

W Gminie  Budziszewice po raz siódmy odbył się Powiatowy Konkurs Kiszenia Kapusty. Jak co roku organizatorami byli  Gmina Budziszewice wraz  ze Starostwem Powiatowym w Tomaszowie Maz. Konkurs odbył się w dniu 15 listopada 2014 r.,  tradycyjnie w sali OSP w Budziszewicach. W tym roku Gminę   Żelechlinek reprezentowało KGW  Bukowiec.

Więcej…

Spór o zamek czyli „ Ostatni zajazd na Litwie”

pantadeusz013

Dnia 7 listopada 2014  w Gminnym Domu Kultury w Żelechlinku, uczniowie klas gimnazjalnych  naszej szkoły mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny  „ Spór o zamek czyli Ostatni Zajazd na Litwie”. Monodram wg Pana Tadeusza przedstawił znany ze  „ Spotkań z balladą” krakowski aktor – Andrzej Jurczyński. Monodram to bardzo szczególny utwór dramatyczny, który wymaga od aktora wielkich umiejętności i niezwykłej pamięci. Dlatego w sztukach tego rodzaju zobaczyć można z reguły, tylko wybitnych i doświadczonych artystów.

Więcej…

50 lat minęło…

zlotegody001

W dniu 25 października 2014 r. w  Świetlicy Wiejskiej w Radwance odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu sześciu par małżeńskich odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi na mocy ustawy z dnia 16 października 1992r. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Więcej…

Ludowy Zespół „ Jarzębinki” wita Prezydenta RP.

prezydent011

Dzieciom z Ludowego Zespołu Jarzębinki przypadł niecodzienny zaszczyt Powitania na ziemi Tomaszowskiej Prezydenta RP Pana  Bronisława Komorowskiego. Pan Prezydent przybył do Tomaszowa Maz. w dniu 10 października na zaproszenie Starosty Powiatu Tomaszowskiego Pana Piotra Kagankiewicza. Dzieci z Gminy Żelechlinek jako pierwsze powitały Głowę Państwa ciepłymi słowami pieśni powitalnej.

 

Więcej…

KGW Żelechlin na IX Powiatowym Święcie Ziemniaka w Brzustowie

kartofle014

„Zasadził dziodek kartofla w ogrodzie
Chodził kartofla doglundać co dziń ………”

Już po raz kolejny delegacja z naszej Gminy uczestniczyła w  „IX  Powiatowym Święcie Ziemniaka” w Brzustowie, które odbyło się
 4 października 2014 r.  W imprezie udział wzięli przedstawiciele wszystkich gmin powiatu tomaszowskiego.  W tym roku Gminę Żelechlinek reprezentowało KGW Żelechlin w składzie: Marianna Perka, Katarzyna Fijałkowska, Wiesława Janowska, Agnieszka Kowalczyk i Agnieszka Wenecka ( w  towarzystwie mężów).

Więcej…

Mobilny Punkt Informacyjny w Żelechlinku

ATT00226Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej, w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Więcej…

Więcej artykułów…

Ta strona używa plików Cookies. Więcej informacji o plikach cookies można znaleźć Polityka prywatności.

Zrozumiałem i akceptuję