Warning: include_once(//configuration.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '//configuration.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php5/lib/pear') in /zelechlinek1_5/templates/zelechlinek2012/ob_cache.php on line 3
Witamy na stronie Gminy Żelechlinek
logo BIP

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Żelechlinku

mr007W dniu 03 października 2014r. w Gminnym Domu Kultury w Żelechlinku odbyło się spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Marka Sawickiego z rolnikami z terenu Gminy Żelechlinek. W spotkaniu udział wzięli również Pan Dariusz Klimczak – członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Pan Włodzimierz Wojtaszek - Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi oraz Pan Bogdan Kaczmarek – Wójt Gminy Żelechlinek .

Więcej…

Wycieczka na Wawel

krakow048W dniu 26 września 2014 r. 30 osobowa grupa dzieci  uczestnicząca w warsztatach tańca ludowego wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Krakowa. Warsztaty odbywają się w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich  zadania pt. „ Podaruj swój czas”. Zadanie realizuje Stowarzyszenie „ Aktywni dla Gminy Żelechlinek”.  Pomimo  nie najlepszych warunków atmosferycznych dzieci zrealizowały program zwiedzania, który jak na jeden dzień był bardzo bogaty i intensywny.

Więcej…

Seniorzy w Warszawie

seniorwarszawa019Klub Seniora w Żelechlinku działający przy Gminnym Domu Kultury działa od 5 lat. Seniorki , bo zrzesza same Panie spotykają się niezmiennie w każdą pierwszą środę miesiąca. Podczas jednego z takich spotkań Panie postanowiły, że chcą zwiedzić naszą Stolicę. W dniu 26 sierpnia  br.  27 osobowa grupa seniorów wraz z osobami towarzyszącymi udała się na wycieczkę do Warszawy.

Więcej…

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Żelechlinek

zelechlinek_herb_gif_wwwZapraszamy mieszkańców Gminy Żelechlinek
na konferencję otwierającą projekt
„Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Żelechlinek”

realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka,

która odbędzie się w dniu 19 września 2014 r. o godz. 19:00
w  sali konferencyjnej Gminnego Domu Kultury w Żelechlinku.

 

Więcej…

FIO 2014

FIO MPiPS logo1

ramach P FIO 2014 RELIZOWANE są obecnie następujące zadania:
Warsztaty informatyczne w każdą sobotę od godz. 8.00 w Sali komputerowej Zespołu Szkół w ŻELECHLINKU (najbliższe w dniu 06.09.2014 r.).
Zajęcia sportowo – rekreacyjne (gimnastyka) w każdy wtorek tj. od dnia 09.09.2014 r. od godz. 15.45 w hali sportowej w Żelechlinku.
VII Wielopokoleniowy Rajd Rowerowy w dniu 14.09.2014 r. o godz. 15.15. Wyjazd sprzed budynku Urzędu Gminy w Żelechlinku.

Na powyższe zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy ŻELECHLINEK.

Zarząd Stowarzyszenia Aktywni dla Gminy ŻELECHLINEK.

 

 

Dożynki w Parzęczewie

dozynkiparzeczew011W niedzielę 24  sierpnia 2014 r. delegacja z Gminy Żelechlinek gościła na Dożynkach Gminno – Parafialnych w Parzęczewie. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. w kościele p.w. Wniebowstąpienia  NMP w Parzęczewie, po której korowód dożynkowy  w uroczystym orszaku prowadzonym przez Starostów  przeszedł do sceny letniej, na której odbywały się dalsze uroczystości.

Więcej…

Maraton Filmowy - Scena Letnia

maraton012W dniu 23 sierpnia br. na Scenie Letniej w Żelechlinku odbył się II Maraton Filmowy. Tak jak w poprzednim roku pomysłodawcą i jednym z organizatorów była młodzież z grupy „Widoczni”. Dużą pomoc finansową ofiarowało Stowarzyszenie „Aktywni dla Gminy Żelechlinek” i to dzięki stowarzyszeniu, impreza mogła się odbyć.
Spotkanie rozpoczęło się po godzinie 20. Krótkim wystąpieniem koordynatorka grupy „Widoczni” przywitała zgromadzonych gości oraz podziękowała za okazaną pomoc. Następnie Wójt Gminy Żelechlinek Bogdan Kaczmarek wyraził zadowolenie z aktywności młodzieży i podejmowanych przez nią inicjatyw. Wójt Gminy życzył także wszystkim widzom wspaniałej zabawy.  

Więcej…

Więcej artykułów…

Ta strona używa plików Cookies. Więcej informacji o plikach cookies można znaleźć Polityka prywatności.

Zrozumiałem i akceptuję